İLÇEMİZ KAYMAKAMI ŞABAN ARDA YAZICI 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ VESİYLE MESAJ YAYIMLADI:

Ülkemizin bilimin önderliğinde kalkınma, ilerleme dinamiğinin ve 2023 hedeflerine ulaşmanın yolu nitelikli, verimli ve çağın gereklerine uygun eğitim ve öğretim faaliyetlerinden geçmektedir. Ülkemizin çağdaş medeniyetler düzeyine erişebilmesi, eğitim faaliyetlerinin ancak gelişmiş ülkelerin standartları üzerinde akılcı, bilimsel ve kaliteli metotlar üzerine inşa edilmesine bağlıdır.

Eğitim sorunlarını çözememiş ve eğitime hak ettiği önemi verememiş toplumların gelişiminden, çağın gereksinimlerini yakalayıp öncülük etmesinden, refah düzeyinin artıp kalkınmasından söz etmek mümkün değildir.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal'in, "Bir millet, irfan ordusuna sahip olmadıkça savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin köklü sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla mümkündür" sözünde de açıkça görüldüğü gibi çağdaş medeniyetler seviyesine iyi yetiştirilmiş nesiller ile ulaşılabilir.

Milletlerin devamlılığı, kalkınması, öncelikle iyi yetişmiş, nitelikli ve donanımlı insan gücüne bağlıdır. Bu anlamda medeniyetimiz, kendisine bir harf öğretene kırk yıl köle olmayı layık görmüş, hüküm sürdüğü her toprakta döneminin en büyük bilim adamlarını yetiştirmiş ve onların yani bilimin önderliğinde dünyaya örnek olacak yeni ilim merkezleri ve medeniyetler inşa etmiştir.Bugün bu meşakkatli yük kıymetli eğitimcilerimizin,öğretmenlerimizin omuzlarında emin adımlarla yücelmeye layık olduğu yere ulaşmaya devam edecektir.

Bu düşüncelerle büyük bir gayret ve özveri ile geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımıza öncülük eden kıymetli öğretmenlerimizin ve eğitimcilerimizin bu anlamı gününü yürekten kutluyorum. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Şaban Arda YAZICI
Tortum Kaymakamı